Учні 6-7 класів відвідали
шкільний краєзнавчий музей.
Завідувач музею Якименко Василь Васильович ознайомив учнів з історією нашого села.
За підтримки настоятиля храму Різдва Пресвятої Богородиці отця Миколая, який був учасником АТО та військовим капеланом у складі 72 бригади у шкільному краєзнавчому музеї було оформлено експозицію «Учасники АТО – наша гордість і сила». Із зони бойових дій він привіз для музею бойовий прапор із підписами воїнів 72 бригади, бронежилет, кітель воїна, осколки від снарядів, гільзи від бойових патронів, РПГ та ЗРК.
З ініціативи адміністрації школи та вчителя української мови, літератури та Київщинознавства Надії Пилипівни Шамоти у 2001 році в школі було створено краєзнавчий музей.
Основою для створення музею послужили експонати, які зберігалися в сільському Будинку культури, в кабінеті історії та Військової підготовки.
Був даний клич до учнів, які приносили з дому, від сусідів, рідних старі речі, фотографії, писемні джерела.
Вчитель фізики, художник-аматор ВОРОНА Андрій Петрович намалював картини краєвидів села Іванівки, за фотознімком церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка була зруйнована в 1965 році комуністичними активістами села.
Музей школи складається із
4 експозицій.
Перша експозиція : "ПРЕДМЕТИ ПОБУТУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ В ХІХ – поч. ХХ ст.”.
Тут розміщені вишиті рушники, чоловічі та жіночі вишиті полотняні сорочки, домоткані ряднини, рублі, качалки, вугільні праски, якими прасували одяг, гребені і гребінки, на яких чесали коноплі, дерев`яне корито, личаки, плетені з рогожі. Є посуд – глечики, тикви, макітри, глиняні миски, дерев`яні та мідні ложки, маслобійка, рогачі, лопата для хліба, коромисла, ціп, кілька прядок, камінь від ручного жорна та інші речі побуту.
Друга експозиція:
" З ІСТОРІЇ СЕЛА ІВАНІВКА”.
Тут на стендах розміщені копії архівних відомостей про село Іванівку (Янківку, Лопатинщину), фотознімки села Іванівки 40-70-х років, альбоми, герб і прапор села та історія їх виникнення, відомості про видатних людей села.
Третя експозиція :
"ІСТОРІЯ ОСВІТИ СЕЛА”
Тут розміщені картини старої школи і нової, багато фотознімків із шкільного життя 50-70-х років, випускні альбоми учнів школи. Є шкільні приладдя, якими користувалися раніше.